IZJAVA ZAPOSLENIH OŠ IN VRTCA HAJDINA

Hajdina, 21. 5. 2024

Zaposleni Osnovne šole in vrtca Hajdina dajemo skupno izjavo, s katero odločno zavračamo in obsojamo vsa zlonamerna in lažna podtikanja, ki so se o šoli, ravnatelju ali sodelavcih pojavila v anonimkah in člankih, na podlagi anonimk.

Stojimo za svojim strokovnim delom, podpiramo ravnatelja pri uresničevanju naše skupne vizije, razvojnega načrta, predvsem pa pri prizadevanjih za varno in spodbudno učno okolje naših otrok. Zaupamo v vse strokovne in državne institucije, ki spremljajo naše delo. V zadnjem času je naše delo preverilo več pristojnih nadzornih institucij, ki niso ugotovile nepravilnosti pri organizaciji in opravljanju našega dela.

Ostro zanikamo, da prihaja med nami do kakršnegakoli mobinga. V zavodu se vsakodnevno trudimo za dobro delovno vzdušje, dobro učno klimo in dobre pogoje dela. Verjamemo, da nas pri tem podpirata tudi naše okolje in večina staršev. Nenazadnje, to kažejo tudi naši rezultati.

Obsojamo dejanja, nekonstruktivni in škodljiv način delovanja posameznih staršev, ki v javnosti širijo laži in s tem mečejo slabo luč na delovanje zavoda.

Želimo si, da se neha izkrivljati resnica in da lahko v miru opravljamo svoje delo, ki ga izvajamo strokovno in vedno v dobrobit otrok.

Zaposleni OŠ Hajdina z enoto vrtec