Prvič v vrtec

NEKAJ NAPOTKOV ZA LAŽJE UVAJANJE OTROKA V VRTEC

POGOVORITE SE Z VZGOJITELJICO IN POMOČNICO VZGOJITELJICE

• Zapomnite si njuni imeni, seznanite se z dnevnim ritmom dejavnosti v vrtcu.
  • Ne pozabite jima povedati: ali je vaš otrok že bil v varstvu pri ljudeh, ki niso člani vaše družine, na kakšen način ga tolažite in uspavate, kakšen ritem prehranjevanja ima, kako se hrani in kaj rad je, kaj se najraje igra in morebitne druge posebnosti (tudi zdravstvene).

KAKO BOSTE OTROKA UVAJALI?

• Če imate možnost, naj bodo otrokovi prvi dnevi v vrtcu nekoliko krajši, v nekaj dneh pa preidite na ustaljen ritem prihajanja v vrtec in odhajanja domov.
  • Starši najmlajših otrok  se z otrokovo vzgojiteljico dogovorite o morebitni vaši prisotnosti v skupini, dogovorite se tudi, kakšna je vaša vloga pri takšnem načinu uvajanja.

Če je otrok zdrav, naj – vsaj v začetku – hodi redno v vrtec!

VSAKODNEVNI OBRED OB PRIHODU V VRTEC

• Vsak dan se od otroka poslovite in mu povejte kakšno spodbudno besedo oz. mu zaželite lep dan.
  • Otrokov jok ob slovesu je praviloma kratkotrajen, lahko se ponovno pojavi, ko pridete ponj v vrtec – ob snidenju.

Slovo naj bo kratko, saj z  oklevanjem otežujemo situacijo tako otroku kot sebi.

Spoštovani starši!

Vedite, da bomo za otroke dobro poskrbeli, da bomo vsakemu nudili podporo in da se bomo trudili pregnati drobne strahove v njihovih glavicah.